Yhteystiedot

Visit Pori

Matkailuneuvonta
Yrjönkatu 13, 28100 Pori
+358 2 621 7900
info@visitpori.fi


Visit Porin aukioloajat:

  • ma-to klo 10-16
  • pe klo 10-15

(Arkipyhien aattoina suljemme klo 15, viikonloppuisin suljettu).

 

Porin kaupungin matkailu- ja markkinointiyksikkö:
 

Armi Mäkinen
Matkailusuunnittelija
Yksityismajoitusvastaava
p. +358 44 701 7903

armi.makinen@pori.fi

Marjukka Heino
Matkailusuunnittelija
p. +358 44 701 7922marjukka.heino@pori.fi
Netta Kuivalainen
Matkailusuunnittelija
p. +358 44 701 3105netta.kuivalainen@pori.fi
Maria Rasmussen
Matkailun asiantuntija
p. +358 44 701 7920maria.rasmussen@pori.fi
Eija Joensuu
Tapahtuma-asiantuntija
p. +358 44 701 7911

eija.joensuu@pori.fi

Tiina Lehtonen
Yksikön päällikkö

p. +358 44 701 1021tiina.j.lehtonen@pori.fi

Jonna Vainio
Matkailusuunnittelija

Työlomalla 31.12.2022 saakka.

p. +358 44 701 7905jonna.vainio@pori.fi
Marika Virtanen
Viestintä- ja markkinointisuunnittelija
p. +358 44 701 9788marika.virtanen@pori.fi

Viivi Lähteenmäki
Markkinointisuunnittelija

p. +358 44 701 1890viivi.lahteenmaki@pori.fi

Yksityismajoitus:

Puh. +358 44 701 7908

yksityismajoitus@pori.fi

 

Promenadisalin varaukset:

Tiina Kudjoi
Kiinteistösihteeri

p. +358 44 701 7913tiina.kudjoi@pori.fi