Yhteystiedot

Visit Pori

Matkailuneuvonta
Yrjönkatu 13, 28100 Pori
+358 2 621 7900
info@visitpori.fi


Visit Porin aukioloajat:

  • ma-ke klo 10-16
  • to klo 10-17
  • pe klo 10-15


(Arkipyhien aattoina suljemme klo 15, viikonloppuisin suljettu).
 

Porin kaupungin matkailu- ja markkinointiyksikkö:
 

Anna Kyhä-Mantere
Yksikön päällikkö
p. +358 44 701 8496anna.kyha-mantere@pori.fi
Eija Joensuu
Tapahtuma-asiantuntija
p. +358 44 701 7911eija.joensuu@pori.fi
Maria Suomivirta
Matkailun asiantuntija
p. +358 44 701 7920maria.suomivirta@pori.fi

Tiina Lehtonen
Markkinointiasiantuntija

Vanhempainvapaalla 31.12.2021 saakka.

p. +358 44 701 1021tiina.lehtonen@visitpori.fi
Marjukka Heino
Matkailusuunnittelija
p. +358 44 701 7922marjukka.heino@pori.fi
Armi Mäkinen
Matkailusuunnittelija
Yksityismajoitusvastaava
p. +358 44 701 7903armi.makinen@pori.fi

Jonna Vainio
Matkailusuunnittelija

Työlomalla 31.3.2022 saakka.

p. +358 44 701 7905jonna.vainio@pori.fi
Marika Virtanen
Viestintä- ja markkinointisuunnittelija
p. +358 44 701 9788marika.virtanen@pori.fi
Jenni Åman
Tapahtumasuunnittelija
p. +358 44 701 8244jenni.aman@pori.fi

Viivi Lähteenmäki
Markkinointisuunnittelija

p. +358 44 701 1890viivi.lahteenmaki@pori.fi

Promenadisalin varaukset:

Tiina Kudjoi
Kiinteistösihteeri

p. +358 44 701 7913tiina.kudjoi@pori.fi